Co potřebuje dítě do MŠ

První dny ve školce

• Podle potřeb dětí a rodičů umožňujeme postupnou adaptaci na nové prostředí.
  • NEBOJTE SE, pokud Vaše dítě bude při loučení s Vámi plakat, je to běžné, a tímto si projde většina dětí.
  • V případě, že by se vyskytl jakýkoli problém (i u starších dětí), okamžitě rodiče telefonicky informujeme.
  • Při nástupu do školky je nutné, aby dítě zvládalo samo hygienu a bylo schopno drobné sebeobsluhy (oblékat spodní prádlo, triko, punčochy, obout a zout boty, najíst se lžící, pít z hrnku). V žádném případě nemá plínky, ani dudlík.
  • Je potřeba, aby třídní učitelky věděly o případných potížích nebo zvláštnostech dítěte, alergiích.
  • Děti nejsou nuceny do jídla, ke stravovacím návykům jsou postupně vedeny (ochutnávání).
  • Dítě přivádějte do školky POUZE ZDRAVÉ, chráníte tím děti ostatní i své.

Ve školce potřebují:

• bačkorky s pevnou patou
  • oblečení do třídy (zástěrku nebo tepláčky)
  • náhradní oblečení i spodní prádlo – dle uvážení
  • pyžamo
  • obuv – vždy dle ročního období s přihlédnutím k počasí a podmínkám MŠ (např. pískoviště)
  • papírové kapesníky
  • hrníček pro pitný režim
  • pláštěnku (NE deštník)
  • u malých dětí je nutné VŠECHNY VĚCI OZNAČIT!
  • Maminko, rukavičky neztratíme, pokud budou připevněné na gumě k bundičce a provlečené rukávem.

Oblečení na pobyt venku:

• Podzim: sportovní oblečení, svetr nebo mikinu, punčocháče, pokrývku hlavy
  • Zima: sportovní oblečení – nejlépe oteplováky nebo kombinézu, rukavice (nepromokavé), pokrývku hlavy, šálu, punčocháče
  • Jaro: sportovní oblečení – nejlépe teplákové či šusťákové soupravy, ponožky, pokrývku hlavy
  • Léto: letní sportovní oblečení – triko, kraťasy, pokrývku hlavy, ochranný opalovací krém

Maminky nezapomeňte:

Oblečení i obuv by měla být označena jménem dítěte, neboť velmi často dochází k záměně oblečení navzájem mezi dětmi!!!  Zároveň je třeba si uvědomit, že děti vedeme k samostatnosti a velmi často pracujeme s tuží, nůžkami, barvami, apod… z těchto důvodů dávejte takové oblečení, které z větší části zvládnout samostatně oblékat a zároveň nebudou mít strach si je ušpinit. Pro přehlednost a lepší orientaci dětí i pedagogů ukládejte oblečení pro pobyt ve třídě a venku – do přihrádek v šatně.

Hračky a mazlíčci:

Ve školce máme HRAČKOVÝ DEN, na který si dětí nosí jednu svoji hračku v ostatní dny ne, v MŠ máme dostatek hraček, proto není nutné nosit hračky z domu. Výjimkou může být plyšová hračka, polštářek při usínání.

A především vaši podporu, pozitivní přístup pro vstup do školky na nové kamarády a paní učitelky, které se na každé dítě těší a pomůžou mu zvládnout počáteční nejistotu, společné prožitky při hře, nové písničky, pohádky, cvičení, apod.

dnes, sobota 20. 4. 2024
pondělí 22. 4. zataženo 9/1 °C