Hodnocení školního roku 2018-2019

V letošním školním roce jsme pracovaly podle školního vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání podle motivačního názvu “Otvírám zemi tajným klíčkem….“

Volba integrovaných bloků je plně v kompetenci učitelek na jednotlivých třídách, ony si rozhodují, co, kdy a jak z kterého základního tématu budou realizovat.  Zároveň tento způsob respektuje profesionalitu učitelek, jejich fantazii a tvořivost.

Během letošního roku práce s novým ŠVP jsme dosáhli splnit některé dlouhodobé záměry. Zakoupili jsme tělovýchovné pomůcky a cvičební sadu pro tělesný rozvoj dětí, vymalovali jsme třídy, umývárny. Zakoupili jsme tablety z Šablony II. V letošním roce jsme pracovali na doplnění a ověřování školního vzdělávacího programu, doplnili jsme ho novými podtématy, práce s dětmi dvouletými, s podpůrnými opatřením i nadanými, přepracovali jsme evaluační systém MŠ.

Do jídelny se zakoupili nový ohřívač na vodu, děti si samostatně za dohledu a pomoci paní učitelek nalévají polévku. Starší děti chystají prostírání a stoly i pro mladší děti (zlepšení kultury stravování).

Cílem naší snahy je spokojené, samostatné a aktivní dítě, které vedeme tak, aby se

dobře rozvíjely jeho schopnosti, bylo připravené se učit, vnímat své okolí a komunikovat

s ním. K tomu se snažíme vytvářet podnětné vzdělávací prostředí, zajímavé a obsahově

bohaté tak, aby se u nás dítě cítilo bezpečně, radostně a spokojeně.

Každodenní kvalitní prací s dětmi jim zajistíme možnost bavit se a zaměstnávat se

přirozeným dětským způsobem. Dítě je chápáno jako neopakovatelná, jedinečná osobnost

a plně respektujeme jeho individuality a potřeby. To vše za dobré spolupráce s rodinou.

Práce s dětmi vychází z dobrých vztahů mezi učitelkou a dětmi, mezi dětmi

samotnými a mezi učitelkou a rodiči. Na jejich základech budeme uspokojovat individuálně

různé potřeby a možnosti jednotlivých dětí. Maximálně se přizpůsobíme vývojovým

fyziologickým, sociálním a citovým potřebám dětí, které vycházejí ze zákonitosti jejich

vývoje, konkrétním situacím, možnostem jednotlivců a zájmů celé skupiny.

Datum vložení: 8. 3. 2020 12:32
Datum poslední aktualizace: 8. 3. 2020 12:33
Autor:

Počasí dnes:

19. 1. 2021

zatazenosesnezenim

Bude oblačno až zataženo, místy sněhové přeháňky nebo slabé sněžení, během dne pod 300m srážky smíšené nebo i dešťové. Denní teploty -1 až 3°C. Noční teploty 2 až -2°C.

Počítadlo

Návštěvnost: